Lista aktualności Lista aktualności

„Bogactwo Lasu”, „Dobre z Lasu”, „37 tys. zastosowań drewna” oraz „Las dobrym sąsiadem”

Pod takimi hasłami w piątek 27 września Nadleśnictwo Dwukoły promowało wielofunkcyjną gospodarkę leśną podczas kongresu rolniczego w Mławie.

Lasy Państwowe w ramach prowadzenia wielofunkcyjnej gospodarki leśnej zabezpieczają szereg oczekiwań społecznych: dając zatrudnienie tysiącom obywateli, umożliwiając im odpoczynek i rekreację oraz możliwość pobierania pożytku w postaci płodów z lasu. Kosz z grzybami, dżemy i konfitury z owoców leśnych oraz soki i nalewki, eksponowane wśród wystroju z owocujących gałęzi krzewów, przyciągały wzrok i pożądanie wielu odwiedzających stoisko wystawione na rynku w Mławie.

Mnogość możliwości zastosowania drewna przedstawiona na fotosach i przedmiotach użytkowych eksponowanych w części ekspozycji poświęconej produkcyjnej funkcji lasu, wzbudzała olbrzymie zainteresowanie. Narzędzia do pracy w lesie z minionego wieku, wykonane z drewna okazały się jednym z ciekawszych fragmentów stoiska. Nie zabrakło też działu poświęconego bogactwu fauny i flory naszych lasów, ale też i gablot z owadami w tym również ze szkodnikami owadzimi lasu.

Stoisko odwiedziło około 200 osób zasypując pytaniami pracowników Nadleśnictwa, oraz wyrażając opinię że jest to najlepsza forma przybliżania społeczeństwu funkcji lasu oraz pracy leśników polskich.

 

fot. Jacek Folborski