Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy z Dwukół gościli uczestników warsztatów przyrodniczo - historycznych

W sobotę 21 września leśnicy z Dwukół gościli ponad stu osobową grupę uczestników warsztatów przyrodniczo – historycznych.

Dzieci, młodzież i ich opiekunowie zwiedzali ciekawe miejsca na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, gdzie historia przeplata się z przyrodą. Sobotnie przedpołudnie uczestnicy warsztatów przeznaczyli na spotkanie z leśnikami w otoczeniu siedziby Nadleśnictwa.
Pracownicy Nadleśnictwa przygotowali kilka atrakcji przyrodniczo – historycznych, prezentując ich walory kolejnym grupom, które dużym zainteresowaniem wchłaniały przedstawiane im informacje. Pytaniom nie było końca i tylko ramy czasowe wizyty ograniczały rozwój dyskusji. Spacer po lesie w kierunku Góry Dębowej, ścieżka ekologiczna przy oczku wodnym, czy zagospodarowanie przyrodnicze otoczenia nadleśnictwa – to raj dla wszystkich miłośników przyrody. „Izba Pod Dębowym Liściem” to wędrówka przez lata historii lasów i gospodarki leśnej na terenie obecnego Nadleśnictwa Dwukoły. Dodatkowo odtworzona kancelaria leśniczego z połowy ubiegłego wieku, były ucztą dla miłośników historii.
Na zakończenie warsztatów przyrodniczo - historycznych ich organizator  Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej złożyło podziękowania i dyplomy dla Nadleśniczego i pracowników Nadleśnictwa Dwukoły za przybliżenie piękna przyrody i zawiłości historii tego terenu.
Nadleśnictwo Dwukoły Serdecznie dziękuje uczestnikom warsztatów przyrodniczo – historycznych za odwiedzenie naszych lasów i propagowanie czynnego obcowania z przyrodą i historią. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do jak najczęstszego odwiedzania naszych lasów oraz zapoznania się ze zbiorami „Izby Pod Dębowym Liściem”.

fot. Jacek Folborski, Przemysław Zaraziński