Lista aktualności Lista aktualności

Uroczyste podsumowanie II edycji konkursu "Leśne Skarby"

Tegoroczna edycja konkursu pn. „Leśne Skarby – Rośliny chronione w lasach” zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród w dniu 24 listopada 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie – Osadzie podczas uroczystości Hubertus 2017.
Święto św. Huberta jest doskonałą okazją do poruszenia tematów związanych z troską o przyrodę ojczystą. Ochrona zwierząt i roślin jest bliska wszystkim tym, którzy potrafią docenić dobro jakie nas otacza.
Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w Kościele Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie – Osadzie, następnie uczestnicy przenieśli się do hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie - Osadzie, gdzie czekała na nich część oficjalna i artystyczna. Publiczność zgromadzona na Hubertusie mogła dowiedzieć się o polskich tradycjach związanych z łowiectwem, obejrzeć pokaz jazdy konnej oraz wysłuchać koncertu zespołu sygnalistów myśliwskich Forest Brass. Podczas obchodów Hubertusa 2017 do dyspozycji odwiedzających były stoiska z akcesoriami i odzieżą myśliwską, wystawy przygotowane przez Nadleśnictwo Dwukoły, Nadleśnictwo Lidzbark oraz okoliczne koła łowieckie z bogatą i ciekawą ekspozycją trofeów myśliwskich.
W trakcie uroczystości nastąpiło wręczenie nagród, których sponsorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. W konkursie Leśne Skarby nagrodzono 22 osoby: zwycięscy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz kalendarze. Symboliczny prezent otrzymali również pozostali uczestnicy, opiekunowie i nauczyciele,  pod okiem których dzieci i młodzież przygotowała się do konkursu.
Prawdziwą niespodzianką były drobne upominki ufundowane przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki.
Organizatorzy: Nadleśnictwo Dwukoły i Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.