Lista aktualności Lista aktualności

Zadbaliśmy o czystość swojego otoczenia

Kolejny raz Nadleśnictwo Dwukoły zainicjowało sprzątanie Lasu Mławskiego, które odbyło się 21 września w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska”.

Posprzątana została Łysa Góra, teren wokół jeziorka na Krajewie i szlaki w Lesie Mławskim. Uczestnicy zebrali około 3,5 tony odpadów.
W akcji wspólnie z leśnikami uczestniczyło ok. 170 osób: seniorzy, pracownicy miejskich urzędów i instytucji, policjanci, uczniowie pięciu szkół. Było to wielopokoleniowe przedsięwzięcie, w którym dorośli dawali przykład młodzieży. Nasze działania mają na celu kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że problem zaśmiecania Lasu Mławskiego ulegnie rozwiązaniu dzięki powtarzającym się akcjom edukacyjnym.
W miejscach gdzie śmieci było najwięcej postawiono tablice informujące o naszych staraniach dla zachowania czystości w lesie.
Na zakończenie spotkaliśmy się na szkółce gdzie podsumowano akcję przy ciepłym posiłku, a Nadleśniczy podziękował wszystkim za udział w jubileuszowej 25-tej akcji Sprzątanie świata – Polska.
Na stoisku edukacyjnym można było spróbować leśnych owoców: żurawiny, tarniny i rokitnika, które w tym roku bujnie obrodziły.
Odpady bezpłatnie odebrała lokalna firma zajmująca się segregacją odpadów.
Zapraszamy za rok, razem możemy więcej.