Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne

Zajęcia terenowe, wycieczki oraz pogadanki odbywają się na 2 ścieżkach edukacyjnych oraz w izbie edukacyjnej a także na terenach poszczególnych leśnictw.

Ścieżka edukacyjnych: „Leśne przedszkole" położona jest na terenie leśnictwa Krajewo, a ścieżka „Po naukę w las" znajduje się w leśnictwie Głęboka. Ścieżki są często odwiedzane przez młodzież i dzieci. Na trasie ścieżek umieszczono wiele barwnych tablic informujących o zagadnieniach związanych z życiem lasu oraz jego mieszkańców, bogactwie środowiska przyrodniczego, zagrożeniach i formach ochrony przyrody.

W leśnictwie Krajewo znajduje się również izba edukacyjna i miejsce na odpoczynek bądź prowadzenie zajęć w dużych grupach (wiata, ławy, stoły). Wiata może pomieścić ok. 90 osób. Obok posiadamy wyznaczone miejsce na ognisko i grilla w związku z tym, obiekt może również pełnić funkcje rekreacyjne. Wiata w leśnictwie Głęboka może pomieścić jednorazowo ok. 50 osób.

Wiata może pomieścić ok. 90 osób. Obok posiadamy wyznaczone miejsce na ognisko i grilla w związku z tym, obiekt może również pełnić funkcje rekreacyjne.

Izbę edukacyjna „Dziupla" położona na terenie szkółki leśnej została oddana do użytku w 2004 r. Izba może pomieścić jednorazowo ok. 20 osób. Jest w pełni wyposażona w sprzęt multimedialny. Do dyspozycji uczestników zajęć są również inne pomoce dydaktyczne: lornetki, lupy, kompasy, siatki do łapania owadów oraz szereg materiałów informacyjnych i literatura. Zajęcia w izbie to głównie prelekcje nawiązujące do ekspozycji, często zakończone pokazem filmów przyrodniczych. Zajęcia w „Dziupli" obejmują aktywne  formy edukacji, poznawanie przyrody zmysłami, gry i zabawy, a także rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów połączone z pogadankami.